Petar Gnjidić„Radio sam dosta različitih poslova na kojima nisam bio zadovoljan i nisam mogao da pronađem pravi poziv za sebe sve dok nisam počeo da se interesujem za programiranje i web dizajn. Ubrzo sam uvideo da je školovanje na ITS-u upravo ono što mi nedostaje da bih se u potpunosti usavršio i radio posao koji volim. To je bio delić slagalice koji mi je sve vreme nedostajao. Ovde sam postigao veoma dobre rezultate, zahvaljujući kojima sam dobio posao u SoftLinku kao PHP programer. I sada konačno mogu da kažem da radim ono što volim i da sam zadovoljan, iako su pravi izazovi tek preda mnom.

JOVAN JAGODIĆ, DIPLOMAC

BRUCOŠIMA ITS-A DODELJENI TESLA TABLETI

Svim studentima 11. generacije Visoke škole strukovnih studija za informacione tehnologije ITS omogućeno je da, na praktičniji i moderniji način, stiču nova znanja. Brucošima su dodeljeni Tesla tableti, koji su ponos kompanije Comtrade i dokaz da domaće kompanije i te kako mogu da kreiraju odličan i konkurentan IT proizvod.

Novi tableti omogućavaju studentima aktivnije obrazovanje, pravovremeno informisanje i efikasniju komunikaciju sa profesorima. Tesla tableti su sredstvo za nastavu preko koga studenti mogu da pristupe Studentskom portalu i preuzmu materijale (knjige, skripte, različite informacije vezane za studije). Kako na ITS-u postoji i mogucnost Live stream praćenja predavanja, ali i njihovog preuzimanja i gledanja u bilo kom terminu, Tesla tableti i ovde će naći svoju ulogu.

Tesla tableti studentima omogućuju i pristup bogatom fondu online biblioteke, kao i informacionom sistemu škole i platformi za podršku učenju.

U nizu aplikacija, koje će biti od velike koristi studentima, osnovna i najbitnija je Android aplikacija ITS-a. Ova aplikacija se može preuzeti preko Google Play Store-a pod nazivom Information Technology School, a razvila ju je kompanija LINK group. Preko aplikacije studenti pristupaju multimedijalnim materijalima, testovima za učenje i sadržajima od najvećeg značaja, koji prate nastavu po semestrima.