„Na ITS-u mi se sviđa to što su sve tri godine koncentrisane na praktično znanje, ne postoje suvišni predmeti i, jednom rečju, gradivo je zaista konkretno. U poređenju sa drugim fakultetima, na ITS-u dobijam mogućnost da praktično primenim ono što naučim. Nema suvoparne teorije i učenja napamet. Sve što smo učili ja sam zaista shvatila i sposobna sam to da upotrebim. Studentima je školovanje mnogo pristupačnije: svi servisi, studentska služba, profesori su uvek tu, nekako mi je sve dostupno. Računarski sistemi i Osnove programiranja su mi do sada bili najbolji predmeti. Jedna od prednosti je i to što sa profesorima mogu da komuniciram i putem e-maila, a odgovori mi stižu već u toku dana. Planiram samostalno da se bavim programiranjem i sigurna sam da ću ovde steći svo potrebno znanje.”

MARIJA ALEKSIĆ, STUDENT

DAN ŠKOLE I DODELA DIPLOMA

Visoka škola strukovnih studija za informacione tehnologije ITS je juče u prostorijama kompanije Comtrade proslavila Dan škole. Na svečanosti upriličenoj tim povodom dodeljene su diplome studentima koji su završili studije u proteklih godinu dana, a uručene su i nagrade najboljim studentima svih godina.

Proslavu Dana škole ITS-a su, između ostalih, uveličale kompanije koje zapošljavaju studente naše ustanove, sa kojima Centar za razvoj karijere ITS-a uspešno sarađuje prilikom pronalaženja posla i organizovanja prakse za naše studente.

Dan škole, povodom kojeg je dodela diploma i održana upravo 26. maja, nazivamo i danom početka (Commencement day), jer smatramo da ovim danom počinje uzbudljiva i uspešna karijera svakog svršenog studenta ITS-a.

Prisutnima se pre svih obratio direktor Visoke škole strukovnih studija za informacione tehnologije, dr Bojan Ristić.

„Vi, naši studenti, ste zaokružili jedan proces obrazovanja i nastavljate dalje. To je momenat kada smo mi ponosni što smo uspeli da vam pružimo dovoljno znanja i našeg iskustva kako biste postali stručni u svojoj oblasti. U ime ITS-a čestitam vam na tome i želim vam uspeh u profesionalnoj karijeri i u ličnom životu”, zaključio je dr Bojan Ristić.

Prisutnima se obratio i Srećko Miodragović, savetnik predsednika kompanije Comtrade.

„Čast nam je da smo sa kolegama koje su uspešno završile ITS imali prilike i da se družimo i da razmenjujemo iskustva. Nadam se da smo im kao kompanija bili od pomoći u sticanju znanja koje će im biti neophodno u daljoj karijeri. Izabrali ste oblast koja će vas naterati da postanete večiti studenti. Ako želite da ostanete u vrhu, moraćete non-stop da nadograđujete svoja znanja”, istakao je Srećko Miodragović.

Na svečanosti su dodeljene i medalje onim diplomcima čija je prosečna ocena tokom studija bila veća od 9.00, najboljim studentima svih godina, istaknutim sportistima, studentima koji su se istakli u vannastavnim aktivnostima i radu sekcija. Nakon dodele diploma, studenti su proslavili kraj svog školovanja i postignute uspehe uz koktel i muziku u IT klubu.