„Na ITS-u mi se sviđa to što su sve tri godine koncentrisane na praktično znanje, ne postoje suvišni predmeti i, jednom rečju, gradivo je zaista konkretno. U poređenju sa drugim fakultetima, na ITS-u dobijam mogućnost da praktično primenim ono što naučim. Nema suvoparne teorije i učenja napamet. Sve što smo učili ja sam zaista shvatila i sposobna sam to da upotrebim. Studentima je školovanje mnogo pristupačnije: svi servisi, studentska služba, profesori su uvek tu, nekako mi je sve dostupno. Računarski sistemi i Osnove programiranja su mi do sada bili najbolji predmeti. Jedna od prednosti je i to što sa profesorima mogu da komuniciram i putem e-maila, a odgovori mi stižu već u toku dana. Planiram samostalno da se bavim programiranjem i sigurna sam da ću ovde steći svo potrebno znanje.”

MARIJA ALEKSIĆ, STUDENT

ITS I NAREDNE GODINE ZVANIČNI ADOBE AUTHORISED TRAINING CENTRE

ITS je produžio partnerstvo sa vodećom softverskom kompanijom u oblasti dizajna i multimedije, Adobe Systemom. I naredne godine ITS će biti zvanični Adobe Authorised Training Centre, održavajući tako svoj kontinuitet članstva u ovoj prestižnoj kompaniji.

Adobe Systems je multinacionalna softverska kompanija sa sedištem u San Hozeu, u Kaliforniji, sa prihodom od 4,7 milijardi dolara u 2015. godini. Adobe ekspertska zvanja spadaju u vodeće IT titule za dizajnere koji koriste računare u svojoj umetnosti ili poslovnoj primeni. Ova zvanja su prepoznata u celom svetu i u potpunosti priznata u Srbiji.

Kao ovlašćeni Adobe Authorised Training Centre, ITS je jedna od svega nekoliko obrazovnih institucija u našoj zemlji koje imaju ovakav tip partnerstva sa Adobe korporacijom. Ovo je još jedna od brojnih potvrda ugleda i kvaliteta rada Visoke škole strukovnih studija za informacione tehnologije ITS.