Petar Gnjidić„Radio sam dosta različitih poslova na kojima nisam bio zadovoljan i nisam mogao da pronađem pravi poziv za sebe sve dok nisam počeo da se interesujem za programiranje i web dizajn. Ubrzo sam uvideo da je školovanje na ITS-u upravo ono što mi nedostaje da bih se u potpunosti usavršio i radio posao koji volim. To je bio delić slagalice koji mi je sve vreme nedostajao. Ovde sam postigao veoma dobre rezultate, zahvaljujući kojima sam dobio posao u SoftLinku kao PHP programer. I sada konačno mogu da kažem da radim ono što volim i da sam zadovoljan, iako su pravi izazovi tek preda mnom.

JOVAN JAGODIĆ, DIPLOMAC

ITS PREUZEO AKADEMIJU LEPIH UMETNOSTI

ITS je postao osnivač Fakulteta scenskih i primenjenih umetnosti – Akademije lepih umetnosti – ALU (alu.edu.rs).

ITS je preuzeo upravljanje Akademijom lepih umetnosti, ustanovom koja je u oblasti akademskog obrazovanja.

Ugovor o prenosu osnivačkih prava potpisali su ispred ITS-a direktor Bojan Ristić, a ispred ALU vlasnik Milivoje Todorić. Akademija u svom sastavu ima akreditovane osnovne akademske studije, master akademske studije i doktorske studije.

Kao novi član velike grupe obrazovnih institucija pod vođstvom Comtradea i LINK groupa, ALU će usvojiti dobro poznati koncept stvaranja i vođenja uspešne i savremene visokoškolske ustanove.

ITS na ovaj način pravi još jedan korak kojim utvrđuje svoju poziciju u sferi visokog obrazovanja i potvrđuje opredeljenje za širenje programske ponude i u drugim obrazovnim oblastima, kao i na sva tri nivoa akademskog obrazovanja.

„ALU je ustanova visokog obrazovanja sa perspektivom razvoja. To je prepoznato, i upravni organi ITS-a su doneli odluku da se izvrši prenos osnivačkih prava sa prethodnog nosioca na ITS. Najvažnije nam je da primere iz desetogodišnjeg uspešnog rada i odlične prakse ITS-a primenimo i na ALU i da svi naši studenti budu u toku sa savremenim poslovima i trendovima. Ključno je uspostaviti sistem ishoda učenja zasnovanog na kompetencijama i na taj način pripremiti mlade za budući posao i da njihova znanja budu aktuelna”, kaže ovom prilikom dr Bojan Ristić, direktor ITS-a.