O NAMA

Petar Gnjidić„Odvek sam želela da se bavim programiranjem, ali i da prenosim svoje znanje drugima. Zbog jasno definisanih predmeta, koji pružaju mnogo praktičnih znanja, i završnih projekata, odlučila sam da upišem ITS. Specifično za školovanje na ITS-u je to što sam, nakon programerskih znanja, stekla i veštine prezentovanja, pa samim tim i poželela da plasiram svoje znanje dalje. Programeri se inače retko odlučuju za drugačije pristupe programskim jezicima od „suvog programiranja”, ali najveća potvrda znanja je kada ste u mogućnosti da svakome objasnite programiranje. Odmah nakon što sam diplomirala 2012. godine, dobila sam ponudu da ostanem kao predavač na ITS-u, što sam rado prihvatila. Trenutno radim kao saradnik u nastavi na više programerskih predmeta na studijskim programima Informacione tehnologije i Elektronsko poslovanje. Angažaovana sam i u zimskim i letnjim školama programiranja, što dovoljno govori o kvalitetu stečenih znanja tokom školovanja.

VANJA ČONIĆ, DIPLOMAC

KOMPANIJE SA KOJIMA SARAĐUJEMO

ITS sarađuje sa najvećim kompanijama iz zemlje i inostranstva. U projektima za ove kompanije učestvuju i studenti ITS-a, koji na taj način stiču praktična znanja, i šansu za svoje buduće zaposlenje u tim kompanijama. Bogat CV sa listom projekata na kojima je student radio, još od prve godine studija, sa preporukom ITS-a za zaposlenje nakon diplomiranja, budućim diplomcima ITS-a otvara siguran put za dobar posao u nekoj od sledećih kompanija: