Petar Gnjidić„Na ITS-u sam upisao internet programiranje na smeru Informacione tehnologije zato što sam želeo da za što kraći vremenski period promenim profesiju. ITS mi je pomogao da pronađem sebe i da radim ono što zaista volim. Nastava je usko specijalizovana, savremena i u skladu sa svetskim trendovima, a pored toga, ITS ima i tim vrhunskih predavača. Uslovi za učenje su odlični i radi se na najsavremenijoj opremi. Studiranje na ITS-u mi je osiguralo put u budućnost.
Već tokom školovanja dobio sam priliku da se praktično usavršavam u LINK groupu, u okviru LINK Apprentice Programa, gde sam se i zaposlio kao PHP programer. Sada mogu da ispoljim svoju kreativnost, da kreiram moderne web aplikacije i radim ono što zaista  volim.
MLADEN RAKIĆ, DIPLOMAC

PLATE ZAPOSLENIH U IT INDUSTRIJI

Vrednost IT stručnjaka je velika. Znanja i veštine stečene u informatičkoj edukaciji doprinose razvoju preduzeća i postizanju višeg stepena konkurentnosti na tržištu. Pravi kriterijum za novčanu vrednost koju donose IT stručnjaci teško je utvrditi. No, jedna od mogućnosti je plata koju informatičari postižu posedovanjem određenog certifikata i/ili diplome. U tom smislu, nudimo Vam istraživanje koje je proveo Certification Magazine, a koje je objavljeno na www.certmag.com. Istraživanje je provedeno na uzorku od približno 35.000 IT profesionalaca iz 160 zemalja.