Petar Gnjidić„Odvek sam želela da se bavim programiranjem, ali i da prenosim svoje znanje drugima. Zbog jasno definisanih predmeta, koji pružaju mnogo praktičnih znanja, i završnih projekata, odlučila sam da upišem ITS. Specifično za školovanje na ITS-u je to što sam, nakon programerskih znanja, stekla i veštine prezentovanja, pa samim tim i poželela da plasiram svoje znanje dalje. Programeri se inače retko odlučuju za drugačije pristupe programskim jezicima od „suvog programiranja”, ali najveća potvrda znanja je kada ste u mogućnosti da svakome objasnite programiranje. Odmah nakon što sam diplomirala 2012. godine, dobila sam ponudu da ostanem kao predavač na ITS-u, što sam rado prihvatila. Trenutno radim kao saradnik u nastavi na više programerskih predmeta na studijskim programima Informacione tehnologije i Elektronsko poslovanje. Angažaovana sam i u zimskim i letnjim školama programiranja, što dovoljno govori o kvalitetu stečenih znanja tokom školovanja.

VANJA ČONIĆ, DIPLOMAC

POSETA DELEGACIJE IZ INDONEZIJE ITS-U

Tokom prošle nedelje Visoka škola strukovnih studija za informacione tehnologije-ITS imala je posebnu čast da bude domaćin posete delegacije više univerziteta iz Indonezije, koja je među mnogim drugim obazovnim institucijama, izabrala upravo našu školu za posetu.

U delegaciji su pored predstavnika univerziteta Indonezije bili i predstavnici Ministarstva visokog obrazovanja vlade Indonezije, kao i predstavnici ambasade Indonezije u Beogradu. Dobrodošlicu ispred ITS-a indonežanskoj delegaciji poželeo je direktor ITS-a dr Bojan Ristić.

Glavna tema razgovora tokom posete bila je razmena iskustava iz oblasti visokog obrazovanja. Takođe, razmatrani su i elementi buduće saradnje između naše škole i obrazovnih institucija iz Indonezije.

Predstavnici indonežanske delegacije upoznati su sa sistemom rada na ITS-u, o tome da znanja i veštine koje stiču naši studentni prate poslednje svetske standarde, kao i da se predavanja odvijaju u najmodernijim uslovima.

Članovima delegacije uvideli su koliko važno što je ITS deo kompanija LINK group i Comtrade, jer su studenti na taj način svakodnevno u radnom okruženju sa profesionalcima, gde se neguje korporativna kultura i gde se kroz praksu i rad u kompanijama osnivača, pripremaju za svet rada.