Petar Gnjidić„Veoma sam zadovoljan studiranjem na ITS-u, pre svega  zato što mi je to omogućilo da steknem praktično znanje koje je poslodavcima veoma bitno. Savremeni uslovi studiranja i komunicije između studenata i profesora su ono što je studiranje učinilo efikasnijim. Takođe bih izdvojio i prostorije koje su opremljene najsavremenijom tehnologijom i softverima koji su olakšali studiranje. Svima bih preporučio da upišu ITS. Sada sam zaposlen u kompaniji LINK group kao C# programer.

STEFAN MILOVČEVIĆ, STUDENT

POSETA DELEGACIJE IZ INDONEZIJE ITS-U

Tokom prošle nedelje Visoka škola strukovnih studija za informacione tehnologije-ITS imala je posebnu čast da bude domaćin posete delegacije više univerziteta iz Indonezije, koja je među mnogim drugim obazovnim institucijama, izabrala upravo našu školu za posetu.

U delegaciji su pored predstavnika univerziteta Indonezije bili i predstavnici Ministarstva visokog obrazovanja vlade Indonezije, kao i predstavnici ambasade Indonezije u Beogradu. Dobrodošlicu ispred ITS-a indonežanskoj delegaciji poželeo je direktor ITS-a dr Bojan Ristić.

Glavna tema razgovora tokom posete bila je razmena iskustava iz oblasti visokog obrazovanja. Takođe, razmatrani su i elementi buduće saradnje između naše škole i obrazovnih institucija iz Indonezije.

Predstavnici indonežanske delegacije upoznati su sa sistemom rada na ITS-u, o tome da znanja i veštine koje stiču naši studentni prate poslednje svetske standarde, kao i da se predavanja odvijaju u najmodernijim uslovima.

Članovima delegacije uvideli su koliko važno što je ITS deo kompanija LINK group i Comtrade, jer su studenti na taj način svakodnevno u radnom okruženju sa profesionalcima, gde se neguje korporativna kultura i gde se kroz praksu i rad u kompanijama osnivača, pripremaju za svet rada.