„Pošto sam se uverio u savremenost i naprednost programa i dobre uslove koji postoje na ITS-u, pre svega u smislu tehničke opremeljenosti, odlučio sam da napustim Građevinski fakultet, koji sam do tada studirao i upišem ITS. Nijedna viša škola ni fakultet nisu imali tako savremen program kao ITS. Inače, na ITS-u sam došao bez ikakvog predznanja o programiranju ili bazama podataka. Bez obzira na to, nisam imao nikakvih problema pri usvajanju gradiva, jer se profesori stvarno trude da studenti razumeju gradivo.
Već nakon druge godine, počeo sam da radim u Softlinku kao C# programer na održavanju i razvoju informacionih sistema, a danas sam napredovao do pozicije Educational Software Project Leadera.”

VANJA MIKULEC, DIPLOMAC

RAD NA PROJEKTIMA

Iskustva tokom studiranja stičete na projektima. Projekti podrazumevaju one koji su obavezni i predviđeni nastavnim planom i programom i one koji se u okviru kompanija Comtrade i Link group rade za sopstvene potrebe ili potrebe klijenata. Na njima se rešavaju problemi iz prakse i oni predstavljaju najbolji način da se naš IT stručnjak oseća sigurnim na svom prvom poslu. Nakon studija dobićete spisak projekata na kojima ste učestvovali što će biti i sastavni deo Vašeg CV-ja.

Obavljanje prakse i rad u Comtrade tehnološkom centru stavlja studente ITSa ispred svih drugih, jer rade i stiču iskustvo na najboljem mestu za to, u najvećoj IT kompaniji u jugoistočnoj Evropi.