Petar Gnjidić„Oduvek su me privlačile informacione tehnologije i znao sam da ću se time baviti, ali, osim zainteresovanosti za IT struku, nisam posedovao neka posebna znanja iz ove oblasti – sve dok nisam upisao ITS i počeo da se usavršavam. Na ITS-u sam se opredelio za smer Elektronsko poslovanje, koji kombinuje web dizajn sa internet marketingom. Upravo tada sam i definitivno odlučio da je elektronsko poslovanje nešto čime želim da se bavim.
Iz školovanja na ITS-u imam samo pozitivna iskustva. Naročito mi se dopalo to što je program savremen i što prati promene i trendove u oblasti IT-ja, a fokus je na praktičnom radu i stvarima koje su odmah primenjive u praksi. Pred kraj školovanja, aplicirao sam za poziciju SEO/PPC praktikanta u okviru LINK Apprentice Programa. Nakon toga sam dobio i posao u LINK groupu, gde nastavljam svoje konstantno usavršavanje i sticanje novih znanja.

BORIS PAVLIĆ, STUDENT

RAD NA PROJEKTIMA

Iskustva tokom studiranja stičete na projektima. Projekti podrazumevaju one koji su obavezni i predviđeni nastavnim planom i programom i one koji se u okviru kompanija Comtrade i Link group rade za sopstvene potrebe ili potrebe klijenata. Na njima se rešavaju problemi iz prakse i oni predstavljaju najbolji način da se naš IT stručnjak oseća sigurnim na svom prvom poslu. Nakon studija dobićete spisak projekata na kojima ste učestvovali što će biti i sastavni deo Vašeg CV-ja.

Obavljanje prakse i rad u Comtrade tehnološkom centru stavlja studente ITSa ispred svih drugih, jer rade i stiču iskustvo na najboljem mestu za to, u najvećoj IT kompaniji u jugoistočnoj Evropi.