„Pošto sam se uverio u savremenost i naprednost programa i dobre uslove koji postoje na ITS-u, pre svega u smislu tehničke opremeljenosti, odlučio sam da napustim Građevinski fakultet, koji sam do tada studirao i upišem ITS. Nijedna viša škola ni fakultet nisu imali tako savremen program kao ITS. Inače, na ITS-u sam došao bez ikakvog predznanja o programiranju ili bazama podataka. Bez obzira na to, nisam imao nikakvih problema pri usvajanju gradiva, jer se profesori stvarno trude da studenti razumeju gradivo.
Već nakon druge godine, počeo sam da radim u Softlinku kao C# programer na održavanju i razvoju informacionih sistema, a danas sam napredovao do pozicije Educational Software Project Leadera.”

VANJA MIKULEC, DIPLOMAC

UMANJENJE ŠKOLARINE ZA NOSIOCE VUKOVE DIPLOME

Mi - i naši studenti. Vi, naši budući diplomci i Vaša škola. Želimo najbolje studente i nudimo im najbolje uslove. Nosioci Vukove diplome - najbolji od najboljih - dobijaju umanjenje školarine u iznosu do 60% školarine. Na taj način budući vrhunski inženjeri znatno su rasterećeni od briga oko finansiranja svog školovanja i mogu u potpunosti da se posvete svom najvažnijem poslu - učenju i stvaranju u najboljem ambijentu, na najboljoj opremi i sa najboljim kolegama.

Kandidati moraju da imaju Prosek 5.0 za sva četiri razreda srednje škole i završen 4. razred srednje škole u godini konkurisanja na ITS.

VUK KARADžIĆ - VŠSSIT omogućava umanjenje školarine nosiocima Vukove diplome.

Prilikom konkurisanja potrebno je dostaviti:

• molbu za umanjenje školarine
  • svedočanstva za prva 3 razreda srednje škole, odnosno sva 4 razreda srednje škole (nakon zvaničnog završetka školovanja)
  • potvrda posebnih postignuća (nagrade, sertifikati, dokazi od ostvarenim uspesima sa takmičenja i dr.)
  • eventualne preporuke profesora srednje škole
  • motivaciono pismo zašto kandidat želi da studira na VŠSSIT i na kom studijskom programu.

Maksimalan broj umanjenih školarina na osnovu uspeha iz srednje škole je 4 umanjenja od po 60%, 50%, 40% i 30%.

Ukoliko više kandidata zadovoljava uslove, navedene u trećem stavu, formira se rang lista kandidata za umanjenje školarine.

NIKOLA TESLA - ITS omogućava umanjenje školarine uspešnim diplomiranim srednjoškolcima, sa ostvarenim odličnim uspehom u sva četri razreda srednje škole, za posebna dostignuća, ostvarene rezultate i osvojene medalje na domaćim i međunarodnim takmičenjima informatike i matematike.

Prilikom konkurisanja potrebno je dostaviti:

• molbu za umanjenje školarine
  • eventualne preporuke profesora srednje škole

Maksimalan broj umanjenih školarina na osnovu uspeha iz srednje škole je 2 umanjenja od po 50% i 40%.

Želimo da nam se priudružite u što većem broju.
Nosioci stipendije imaće prioritet u uključivanju u vannastavne aktivnosti i projekte kompanija Comtrade i LINK group, i priliku da prvi dobiju ponude za zaposlenje još u toku studija.

U svakom pogledu ćemo Vam pomoći da postanete vrhunski IT stručnjaci koji su ponos za Vaše roditelje, našu školu i našu zemlju. Očekujemo vas.

Pogledajte utiske stipendista ITS-a prošle generacije na našem YouTube kanalu>>>