Petar Gnjidić„Oduvek su me privlačile informacione tehnologije i znao sam da ću se time baviti, ali, osim zainteresovanosti za IT struku, nisam posedovao neka posebna znanja iz ove oblasti – sve dok nisam upisao ITS i počeo da se usavršavam. Na ITS-u sam se opredelio za smer Elektronsko poslovanje, koji kombinuje web dizajn sa internet marketingom. Upravo tada sam i definitivno odlučio da je elektronsko poslovanje nešto čime želim da se bavim.
Iz školovanja na ITS-u imam samo pozitivna iskustva. Naročito mi se dopalo to što je program savremen i što prati promene i trendove u oblasti IT-ja, a fokus je na praktičnom radu i stvarima koje su odmah primenjive u praksi. Pred kraj školovanja, aplicirao sam za poziciju SEO/PPC praktikanta u okviru LINK Apprentice Programa. Nakon toga sam dobio i posao u LINK groupu, gde nastavljam svoje konstantno usavršavanje i sticanje novih znanja.

BORIS PAVLIĆ, STUDENT

UMANJENJE ŠKOLARINE ZA NOSIOCE VUKOVE DIPLOME

Naši studenti i mi. Vi, naši budući diplomci i vaša škola. Želimo najbolje studente i nudimo im najbolje uslove. Nosioci Vukove diplome - najbolji od najboljih - dobijaju umanjenje školarine u iznosu do 60% školarine. Na taj način budući vrhunski inženjeri znatno su rasterećeni od briga oko finansiranja svog školovanja i mogu u potpunosti da se posvete svom najvažnijem poslu - učenju i stvaranju u najboljem ambijentu, na najboljoj opremi i sa najboljim kolegama.

Kandidati moraju da imaju Prosek 5.0 za sva četiri razreda srednje škole i završen 4. razred srednje škole u godini konkurisanja na ITS.

VUK KARADžIĆ - VŠSSIT omogućava umanjenje školarine nosiocima Vukove diplome.

Prilikom konkurisanja potrebno je dostaviti:

• molbu za umanjenje školarine
  • svedočanstva za prva 3 razreda srednje škole, odnosno sva 4 razreda srednje škole (nakon zvaničnog završetka školovanja)
  • potvrda posebnih postignuća (nagrade, sertifikati, dokazi od ostvarenim uspesima sa takmičenja i dr.)
  • eventualne preporuke profesora srednje škole
  • motivaciono pismo zašto kandidat želi da studira na VŠSSIT i na kom studijskom programu.

Maksimalan broj umanjenih školarina na osnovu uspeha iz srednje škole je 4 umanjenja od po 60%, 50%, 40% i 30%.

Ukoliko više kandidata zadovoljava uslove, navedene u trećem stavu, formira se rang lista kandidata za umanjenje školarine.

NIKOLA TESLA - ITS omogućava umanjenje školarine uspešnim diplomiranim srednjoškolcima, sa ostvarenim odličnim uspehom u sva četiri razreda srednje škole, za posebna dostignuća, ostvarene rezultate i osvojene medalje na domaćim i međunarodnim takmičenjima informatike i matematike.

Prilikom konkurisanja potrebno je dostaviti:

• molbu za umanjenje školarine
  • potvrda posebnih postignuća (nagrade, sertifikati, dokazi o ostvarenim uspesima sa takmičenja i dr.)
  • eventualne preporuke profesora srednje škole

Maksimalan broj umanjenih školarina na osnovu uspeha iz srednje škole je 2 umanjenja od po 50% i 40%.

Ukoliko više kandidata zadovoljava uslove navedene u trećem stavu, formira se rang lista kandidata za umanjenje školarine.

Želimo da nam se pridružite u što većem broju.
Nosioci stipendije imaće prioritet u uključivanju u vannastavne aktivnosti i projekte kompanija Comtrade i LINK group, i priliku da prvi dobiju ponude za zaposlenje još u toku studija.

U svakom pogledu ćemo vam pomoći da postanete vrhunski IT stručnjaci koji su ponos za vaše roditelje, našu školu i našu zemlju. Očekujemo vas.

Pogledajte utiske stipendista ITS-a prošle generacije na našem YouTube kanalu>>>