„Na ITS-u mi se sviđa to što su sve tri godine koncentrisane na praktično znanje, ne postoje suvišni predmeti i, jednom rečju, gradivo je zaista konkretno. U poređenju sa drugim fakultetima, na ITS-u dobijam mogućnost da praktično primenim ono što naučim. Nema suvoparne teorije i učenja napamet. Sve što smo učili ja sam zaista shvatila i sposobna sam to da upotrebim. Studentima je školovanje mnogo pristupačnije: svi servisi, studentska služba, profesori su uvek tu, nekako mi je sve dostupno. Računarski sistemi i Osnove programiranja su mi do sada bili najbolji predmeti. Jedna od prednosti je i to što sa profesorima mogu da komuniciram i putem e-maila, a odgovori mi stižu već u toku dana. Planiram samostalno da se bavim programiranjem i sigurna sam da ću ovde steći svo potrebno znanje.”

MARIJA ALEKSIĆ, STUDENT

DR MILKO CUPARA

Milko Cuparadr Milko Cupara

Završio Ekonomski fakultet u Beogradu 1974. godine, potom poslediplomske studije na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, smer - Monetarna ekonomija, 1979. godine; i na kraju odbranio doktorsku disertacija na Ekonomskom fakultetu u Beogradu 1986.godine. U toku svog radnog veka bavio se različitim dužnostima u Vojsci i Ministarstvu odbrane, u ekonomsko-finansijskoj oblasti, od početnih referentskih do najviših rukovodećih. Bio je član naučno-nastavnog veća Vojne akademije, član upravnih i nadzornih odbora Post banke, Srpske banke i EFG "Eurobank" Beograd. Nastavničkim radom se bavio u Vojnoj akademiji u Beogradu, Ratnoj školi, Školi nacionalne odbrane i Visokoj školi za računovodsvo i berzansko poslovanje u Beogradu.