studentski portal Login
Visoka škola za informacione tehnologije, računarski dizajn i savremeno poslovanje
BRZI LINKOVI
BUDITE OBAVEŠTENI

Unesite podatke i svakih 15 dana na Vašu adresu stizaće
ITS studentske novosti

STUDENTI O ITS-u
„Na ITS-u mi se sviđa to što su sve tri godine koncentrisane na praktično znanje, ne postoje suvišni predmeti i, jednom rečju, gradivo je zaista konkretno. U poređenju sa drugim fakultetima, na ITS-u dobijam mogućnost da praktično primenim ono što naučim. Nema suvoparne teorije i učenja napamet. Sve što smo učili ja sam zaista shvatila i sposobna sam to da upotrebim. Studentima je školovanje mnogo pristupačnije: svi servisi, studentska služba, profesori su uvek tu, nekako mi je sve dostupno. Računarski sistemi i Osnove programiranja su mi do sada bili najbolji predmeti. Jedna od prednosti je i to što sa profesorima mogu da komuniciram i putem e-maila, a odgovori mi stižu već u toku dana. Planiram samostalno da se bavim programiranjem i sigurna sam da ću ovde steći svo potrebno znanje.”

Pogledajte ostale utiske studenata>>>
MARIJA ALEKSIĆ, STUDENT


Visokokvalitetno obrazovanje, stručnost i zadovoljstvo studenata naš su prioritet. Sve naše aktivnosti, sve ono čemu težimo usmereno je, u stvari, ka tome. Povratna informacija nam je veoma važna, jer želimo da budemo sigurni da smo uspeli u svom cilju – da stvorimo stručne i uspešne profile ljudi koji će biti zadovoljni sobom, kako na profesionalnom tako i na ličnom planu. Razgovarali smo sa našim stipendistima o tome šta im se najviše dopada/ne dopada na ITS-u . Prenosimo vam njihove utiske.

„ITS sam odabrala od 3 fakulteta na kojima sam primljena.”

Ena Crnoglavac, stipendista ITS-a, smer Organizacija poslovnih sistema

 

„ITS sam odabrala od 3 fakulteta na kojima sam primljena. Jedan od njih je bio državni, dva privatna. Za ITS sam se odlučila zbog najveće perspektive koju kasnije pruža.”


Kako nam je Ena rekla, njen prvi utisak o našoj školi bio je: WOW, jer ITS, po tehnološkim inovacijama, ide u korak sa  evropskim univerzitetima.

Takođe, posebno je iznenađena time što su predavanja na ITS-u, koja u teoriji mogu biti izuzetno dosadna, u praksi uobličena na tako interesantan način. 

 
 

 

„Sviđa mi se način na koji polako ulazimo u svet programiranja”

Aleksa Jovanović, stipendista ITS-a, smer Informacione tehnologije


Za Aleksu Jovanovića, utisci o našoj školi su sjajni, počevši od dostupnosti i posvećenosti profesora, preko materije i načina na koji je ona prezentovana studentima, do materijala sa predavanja koje online mogu preuzeti u bilo kom trenutku. Kako nam je rekao, sviđa mu se način na koji polako ulazi u svet programiranja, jer je, na neki način, to odličan uvod čak i za ljude koji nemaju nikakvog iskustva u programiranju.

Posebno je oduševljen brojnim vannastavnim aktivnostima na ITS-u, jer one studentima pružaju mogućnost upoznavanja novih ljudi, stručnjaka u svom poslu, od kojih se može naučiti mnogo toga novog i korisnog, jer „tehnologija napreduje iz dana u dan i, jednostavno, moramo da je pratimo, moramo da budemo 100% uključeni”.

„Mislim da će nam praksa koju imamo na trećoj godini mnogo pomoći da steknemo neko početno radno iskustvo i da možemo odmah nakon fakulteta da se zaposlimo.”

 


„Ovaj fakultet je super; mnogo je dobar.”

Matija Babić, stipendista ITS-a, smer Računarska multimedija

 

„Ovaj fakultet je super; mnogo je dobar”, kaže nam Matija. „Ljudi koji hoće da uče, mogu da izvuku dosta znanja odavde.”
Poslodavci traže ljude koji su, odmah nakon završene škole, sposobni da rade, koji imaju praktično, funkcionalno znanje, a ne one koji su sve što znaju naučili napamet, iz knjiga – zato se opredelio za ITS, a ne za neki drugi fakultet. Ovde se, za razliku od većine državnih fakulteta, profesori posvećuju svakom studentu pojedinačno.

 

 

 

„Samo sam hteo da se zahvalim ITS-u što mi je pružio ovu priliku da studiram u ovako jednoj savremenoj školi i zaista se radujem daljem studiranju u ovoj ustanovi.”

Andrija Milošević, stipendista ITS-a, smer Računarska multimedija

 

„Stipendiju sam dobio, jer sam završio srednju školu kao vukovac, što mi je omogućilo da upišem ITS kao stipendista. Samo sam hteo da se zahvalim ITS-u što mi je pružio ovu priliku da studiram u ovako jednoj savremenoj školi i zaista se radujem daljem studiranju u ovoj ustanovi.”

Kako kaže, posebno ga je oduševilo to što studenti, pored udžbenika, skripata i materijala sa predavanja, imaju i video predavanja na studentskom portalu gde mogu ponovo odgledati sažete video lekcije i dodatno utvrditi gradivo.

Smatra da će mu praksa u studiju na ITS-u biti od ogromne pomoći u sticanju znanja i veština neophodnih za zaposlenje i dalje napredovanje u poslu.

 

 


„Svakom budućem studentu bih preporučila moj ITS.”

Živana Brusin, stipendista ITS-a, smer Računarska multimedija

 

„ITS nije kao klasičan privatni fakultet. Drugačije je. Razlikuje se. Imam neki osećaj kao da pripadam negde, kao neka porodica smo svi.”

„Svakom budućem studentu bih preporučila moj ITS”. Na pitanje zašto, odgovorila nam je: „Zato što je drugačiji”.

 

 

„Dobili smo mogućnost da učestvujemo u praksi za Front End mobilne aplikacije i uključeni smo u brojne vannastavne aktivnosti.”

Nikola Pavlović, stipendista ITS-a, smer Organizacija poslovnih sistema

 

Na ITS-u mu se najviše dopada atmosfera i komunikacija koja je prijatna i prijateljska, kako među kolegama tako i između studenata i profesora. Velika je prednost to što studenti imaju mogućnost kontakta sa profesorima i van nastave; uvek ih mogu kontaktirati mejlom i dobijaju odgovor u roku od najviše 24 sata.

„Dobili smo mogućnost da učestvujemo u praksi za Front End mobilne aplikacije i uključeni smo u brojne vannastavne aktivnosti.”

Posebno izdvaja uključenost studenata u Centar za razvoj karijere, koji studentima omogućuje nadogradnju znanja tokom celog života i organizuje mnogobrojne seminare koji su zaista odlični.

 

Objavljeno: 30. januar 2014.
  » Prosledite prijatelju

Komentari za Utisci stipendista ITS-a

Contesa
14. februar 2014.
3:47 pm
Zbog cega nema stipendista sa smera Elektronsko poslovanje ?

Ostavite komentar ili pitanje

Pravila za ostavljanje komentara: Želimo da razgovor bude opušten. Nemamo nameru da se mešamo u komentarisanje, ali komentari van konteksta posta, neučtivi ili napadni mogu biti obrisani. Molimo Vas da se potpisujete ličnim imenom ili inicijalima, a ne poslovnim nazivom. Uživajte i hvala Vam što doprinosite ovom razgovoru.

Ime (obavezno)

E-mail (neće biti objavljen) (obavezno)

Komentar:

Radi zaštite od spam botova, molimo Vas da unesete rešenje pitanja koje vidite na slici dole(koristite brojeve):