Studijski program / studijski programi: ELEKTRONSKO POSLOVANJE
Vrsta i nivo studija: Osnovne strukovne studije
Naziv predmeta: POSLOVNI ENGLESKI ZA IT STRUČNJAKE
Status predmeta: Obavezan
Broj ESBP: 6

Cilj predmeta

Cilj predmeta Poslovni engleski za IT stručnjake je upoznavanje sa terminologijom vezanom za savremeno poslovanje. Student se osposobljava za uspešno učestvovanje u poslovnim sastancima vođenim na engleskom jeziku. Program obuhvata i pismenu poslovnu korespodenciju, kao i terminologiju vezanu za informacione tehnologije, što će omogućiti studentu korišćenje stručne literature na engleskom jeziku.

Ishod predmeta

Poslovni engleski omogućava studentu da primeni termine vezane za savremeno i IT poslovanje u usmenoj i pisanoj formi. Student će moći da strukturira poslovna pisma različite namene, kao i da formuliše rečenice na osnovu adekvatnog vokabulara kako bi preneo poslovne zamisli. Takođe će biti sposoban da koristi stručnu literaturu na engleskom jeziku.

Studenti će ovladati sledećim celinama i njihovom praktičnom primenom: International English, Making Contacts, Making Calls, Business Travel, Selling Your Country, E-commerce, Making Decisions, E-mail, Presenting, Technological World, Solving Problems, Messaging, Negotiation, The Layout of a Business Letter, Memorandum, CV Writing, Complaints and Replies to Complaints, Enquiries and Replies to Enquiries, Orders and Replies to Orders.

Sadržaj predmeta

Teorijska nastava

• International English
  • Making Contacts
  • Making Calls
  • Business Travel
  • Selling Your Country
  • E-commerce
  • Making Decisions
  • Presenting
  • Technological World
  • Solving Problems
  • Messaging
  • Negotiation
  • The Layout of a Business Letter
  • Memorandum
  • CV Writing
  • Complaints and Replies to Complains
  • Enquiries and Replies to Enquiries
  • Orders and Replies to Orders
Pogledajte kompletnu knjigu predmeta za ovaj predmet.