Mladen Radaković je rođen 1975. godine. Nakon što je završio Elektrotehničku školu „Nikola Tesla” u Beogradu, smer: Računari, diplomirao je na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, smer: Motorna vozila. Na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu završio je postdiplomske specijalističke studije na odseku Internet tehnologije. Trenutno je na doktorskim studijama na programskom smeru Elektrotehnika i računarstvo Univerziteta Singidunum u Beogradu.

Prvo radno iskustvo u IT industriji preko petnaest godina je sticao u privatnom sektoru u Srbiji, radom u sopstvenoj firmi kao njen rukovodilac (održavanje računarskih sistema, izrada i projektovanje IT sistema i rešenja, računarske mreže, programiranje, veb-dizajn, kontrola pristupa, video-nadzor, alarmne centrale itd.). Nakon toga, svoje profesionalno iskustvo nadgrađuje desetogodišnjim radom u velikoj internacionalnoj kompaniji (na poslovima održavanja složenih računarskih sistema, radom na obuci klijenata, analizom baza podataka itd.). Poslednje četiri godine radio je na poslovima projektnog menadžera za složenu internacionalnu IT mrežnu infrastrukturu, u zemljama istočne Evrope, centralne Azije i Južne Amerike. Bavio se izradom i objavljivanjem radova, računarskih programa i novinskih članaka. Neki od objavljenih radova: „Data Security on Smart Cards” (INFOTECH) – 2005, „Veštačka inteligencija i računari kao pomoć u školskom i vanškolskom obrazovanju dece sa smetnjama u razvoju” (Internacionalna konferencija „Multidisciplinarni pristupi u obrazovanju i rehabilitaciji”) – 2021, „Audio Signal Preparation Process For Deep Learning Application Using Python” (Sinteza) – 2021.

Poseduje veliki broj internacionalno priznatih sertifikata iz oblasti IT tehnologija i projektnog menadžmenta. Kada je reč o njegovom profesionalnom interesovanju, zanima ga mnogo toga,, a samo neke od oblasti kojima se bavi su: veštačka inteligencija, programiranje, baze podataka, računarske mreže i infrastruktura, IT bezbednost i projektni menadžment.

KARTON NASTAVNIKA