Mi – i naši studenti. Vi, naši budući diplomci i Vaša škola. Želimo najbolje studente i nudimo im najbolje uslove. Nosioci Vukove diplome – najbolji od najboljih – dobijaju umanjenje školarine u iznosu do 60% školarine. Na taj način budući vrhunski inženjeri znatno su rasterećeni od briga oko finansiranja svog školovanja i mogu u potpunosti da se posvete svom najvažnijem poslu – učenju i stvaranju u najboljem ambijentu, na najboljoj opremi i sa najboljim kolegama.

Kandidati moraju da imaju Prosek 5.0 za sva četiri razreda srednje škole i završen 4. razred srednje škole u godini konkurisanja na ITS.

Stipendija Vuk Karadžić

Stipendija Vuk KaradžićITS omogućava umanjenje školarine nosiocima Vukove diplome.

Prilikom konkurisanja potrebno je dostaviti:

• molbu za umanjenje školarine
  • svedočanstva za prva 3 razreda srednje škole, odnosno sva 4 razreda srednje škole (nakon zvaničnog završetka školovanja)
  • potvrda posebnih postignuća (nagrade, sertifikati, dokazi od ostvarenim uspesima sa takmičenja i dr.)
  • eventualne preporuke profesora srednje škole
  • motivaciono pismo zašto kandidat želi da studira na VŠSSIT i na kom studijskom programu.

Maksimalan broj umanjenih školarina na osnovu uspeha iz srednje škole je 4 umanjenja od po 60%, 50%, 40% i 30%.

Ukoliko više kandidata zadovoljava uslove, navedene u trećem stavu, formira se rang lista kandidata za umanjenje školarine.

Stipendija Nikola Tesla

ITS_TeslaITS omogućava umanjenje školarine uspešnim diplomiranim srednjoškolcima, sa ostvarenim odličnim uspehom u sva četri razreda srednje škole, za posebna dostignuća, ostvarene rezultate i osvojene medalje na domaćim i međunarodnim takmičenjima informatike i matematike.

Prilikom konkurisanja potrebno je dostaviti:

• molbu za umanjenje školarine
  • eventualne preporuke profesora srednje škole

Maksimalan broj umanjenih školarina na osnovu uspeha iz srednje škole je 2 umanjenja od po 50% i 40%.

Želimo da nam se priudružite u što većem broju. Nosioci stipendije imaće prioritet u uključivanju u vannastavne aktivnosti i projekte kompanija Comtrade i LINK group, i priliku da prvi dobiju ponude za zaposlenje još u toku studija.

U svakom pogledu ćemo Vam pomoći da postanete vrhunski IT stručnjaci koji su ponos za Vaše roditelje, našu školu i našu zemlju. Očekujemo vas.