
Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo o terminu odbrane završnog rada kolege Alekse Sibinovića i ujedno vas pozivamo da se pridružite ovom događaju.
Odbrana završnog rada kolege Alekse Sibinovića pod nazivom „Razvoj analitičkog modela za potrebe analize ulaganja u istraživanja i razvoj u Republici Srbiji” kod mentorke dr Ljiljane Stanojević održaće se u petak, 10. novembra, s početkom u 14:00, u sali M11 Aneksa M.
Ekonomski rast jednog društva zavisi od stepena ulaganja u istraživanja i razvoj. Cilj ovoga rada je da kroz razvoj analitičkog modela ukaže na stepen ulaganja u istraživanja i razvoj u Republici Srbiji u odnosu na region. Da bi se ostvario polazni cilj, u ovom radu će biti prikazani postupak razvoja analitičkog modela podataka, proces prikupljanja podataka, njihova transformacija i učitavanje u dati model, kao i analiza koja će proisteći iz tog modela. Za potrebe razvoja i implementacije dimenzionog modela biće korišćen softverski alat Microsoft Power BI.
Doprinos rada ogleda se u razvoju i implementaciji analitičkog modela podataka koji će poslužiti kao polazna osnova za analizu stepena ulaganja u istraživanja i razvoj u Republici Srbiji u odnosu na region.
Podsećamo vas da su sve odbrane završnih radova na ITS-u javne, kao i da je odbrana svečan čin. Očekujemo vaš dolazak i verujemo da će ovaj događaj biti koristan i zanimljiv svima prisutnima, a kolegi Sibinoviću želimo mnogo uspeha!