Prošle nedelje studenti Visoke škole strukovnih studija za informacione tehnologije (ITS) imali su jedinstvenu priliku da učestvuju u događaju „Studenti u susret struci”, koji je okupio studente strukovnih studija i predstavnike privrede. Dvodnevni skup održan je 12. i 13. aprila u Domu kulture „Studentski grad”.
Ovo je bio prvi korporativni događaj usmeren isključivo na studente strukovnih studija, a okupio je učesnike iz celog regiona – studente, kompanije, visoke škole, akademije, istaknute pojedince iz poslovnog sveta i visokog obrazovanja, kao i maturante i učenike srednjih stručnih škola i gimnazija.
Tokom ova dva dana studenti ITS-a su imali priliku da se povežu sa svojim kolegama sa drugih strukovnih studija, kao i sa predstavnicima kompanija i drugim važnim akterima iz poslovnog i obrazovnog sveta. Profesor Ivan Anić je u ime ITS-a održao predavanje na konferenciji, predstavljajući program studija na ITS-u, ali i detalje o prednostima ove škole i znanjima koja se stiču na ovoj visokoj školi. Na bini su mu se pridružili i naši studenti Tijana Milošević i David Milovanović.
Ovakvi događaji su dragoceni jer pružaju našim studentima priliku da prošire svoja znanja, da se umreže sa kolegama i predstavnicima kompanija iz oblasti koja ih zanima, te da steknu bolji uvid u svoju buduću karijeru. Radujemo se što smo deo ovakvih inicijativa koje doprinose razvoju naših studenata i njihovom uspehu na tržištu rada.